APIE FESTIVALĮ

Spalio 3-13 dienomis penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Šalčininkuose vyks Lenkijos instituto Vilniuje rengiamas 19-asis Lenkų kino festivalis. Jo programoje – rinktiniai filmai iš Kanų, Berlyno, Sandanso ir kitų pasaulio kino festivalių. Kai kurių pagrindinės programos filmų premjeros vos prieš kelias dienas įvyko didžiausiame lenkų filmų festivalyje Gdynėje, o visai netrukus apdovanojimus pelnę darbai pasieks ir Lietuvos žiūrovus.

„Jau devyniolika metų Lenkų kino festivalyje žiūrovų laukia tikra lenkų kino „Crème de la Crème“ : geriausi režisieriai, aktoriai, scenaristai. Rodomi filmai labai dažnai apdovanoti tarptautiniuose ir Lenkijos kino festivaliuose. Šie metai – ne išimtis. Parengėme programą, kurioje kiekvienas ras sau ką nors įdomaus. Lauks naujausi Agnieszkos Holland, Jaceko Borcucho, Boryso Lankoszo, Jano Jakubo Kolskio ar Filipo Bajono filmai, visas lenkų aktorių elitas: Krystyna Janda, Borys Szyc, Magdalena Cielecka, Janusz Gajos ar Piotr Adamczyk. Specialiąją programą skyrėme pernai mirusiam režisieriui Kazimierzui Kutzui, nežinomam lietuvių publikai. Jo filmai jau tapo lenkų kino klasikos kanonu“, – sako Marcin Łapczyński, Lenkijos instituto Vilniuje direktorius.

Nuo spalio 3 iki 13 d. kviečiame į „Multikino“, „Pasakos“, „Skalvijos“, „Romuvos“, „Spindulio“ kino teatrus bei Šalčininkų ir Mažeikių kultūros centrus.

Nuo 2000 m. jau daugiau nei 20 tūkst. žiūrovų pamatė beveik 190 lenkų vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų. Festivalyje viešėjo didžiausios lenkų kino žvaigždės: Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Jerzy Hoffman, Krystyna Janda, Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Andrzej Seweryn ir daugelis kitų žinomų aktorių, režisierių, operatorių ir prodiuserių. Festivalį žino ir vertina ne tik žiūrovai, bet ir kino kritikai. Praeitais metais festivalis sulaukė virš 6500 žiūrovų.