Apie filmą:

Režisierius: Dariusz Gajewski
Scenarijaus autoriai: Tomasz Łysiak, Dariusz Gajewski, Michał Godzic, Maciej Pawlicki
Operatoriai: Jarosław Szoda, Arkadiusz Tomiak, Mikołaj Łebkowski
Vaidina: Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Mirosław Baka, Jan Frycz, Grzegorz Małecki, Antoni Pawlicki, Borys Szyc, Sebastian Fabijański

Filmas pasakoja apie jaunus žmones, kurie ką tik įžengė į suaugusiųjų pasaulį ir kuriuos drasko dvejonės. Didžioji XX amžiaus istorija lieka fone, o pirmame plane rutuliojasi pasakojimas apie draugystes, viltis, svajones apie laisvę, karštus jausmus ir brendimą sunkiais laikais.
Greta išgalvotų veikėjų filme išvysime ir daug iš istorijos puslapių pažįstamų žmonių. Tarp jų bus brigadininkas Józef Piłsudski, rotmistras Zbigniew Dunin-Wąsowicz, poručikas Jerzy Topór-Kisielnicki, poručikas Stanisław Kaszubski ir daug kitų. Filmas „Legionai“ supažindina tiek su legionierių gretose viešpatavusia atmosfera, tiek su dilemomis, su kuriomis anuomet susidurė jaunieji lenkai. Taip pat tai pasakojimas apie meilę nelaisvai Tėvynei.
„Legionai“ – brangiausias lenkiškas filmas nuo „Miesto 44“ laikų.

Dariusz Gajewski – kino režisierius, scenaristas, prodiuseris, ilgametis „Munko studijos“ vadovas. Atkreipė į save dėmesį filmu „Aliarmas“, už kurį pelnė pagrindinį prizą Košalino kino festivalyje. Už filmą „Varšuva“ (2003) Gdynėje apdovanotas „Auksiniu liūtu“. Jo filmas „Svetimas dangus“ (2016), pasakojantis apie lenkų emigrantus Švedijoje, pelnė pagrindinį Krokuvos kino festivalio prizą.  Europos kino akademijos narys.