Ukrainiečių tautos tarnas

2020, Lenkija, Dokumentinis / 50 min.

Apie filmą:

Scenarijaus autorė ir režisierė: Barbara Włodarczyk
Filmas pasakoja apie Volodymyro Zelenskio – Ukrainos prezidento, aktoriaus, komiko, kuris, Rusijai barbariškai užpuolus Ukrainą, pasauliui parodė esąs tikras valstybės vyras – gyvenimą ir fenomeną. Šis pasakojimas apie tai, kaip jis išnaudoja savo populiarumą, su kokiomis galimybėmis ir grėsmėmis susiduria.
„Ukrainiečių tautos tarnas“ nėra naujas filmas, tad jame neišvysime Ukrainos prezidento sprendimų rusų agresijos akivaizdoje. Filmas sukurtas 2020 metais, iš karto po to, kai sulaukęs didžiulio palaikymo Volodymyras Zelenskis buvo išrinktas Ukrainos prezidentu. Barbara Włodarczyk svarsto, kaip nutiko, kad tiek daug ukrainiečių pasitikėjo Zelenskiu. Nagrinėja jo karjerą, taip pat ir jo politinės partijos „Tautos tarnas“, kurios pavadinimas susijęs su populiariu komišku serialu, kuriame Zelenskis vaidino… Ukrainos prezidentą. Zelenskis – garsenybė, virtusi valstybininku.

Barbara Włodarczyk – žurnalistė, Varšuvos universiteto Žurnalistikos ir politikos mokslų fakulteto absolventė, nuo pat savo žurnalistinės karjeros pradžios (1985 m.) dirba Lenkijos televizijos Tarptautinės publicistikos skyriuje. Keliasdešimties reportažų apie Rusijos, Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Kazachstano, Čekijos, Slovakijos, Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos, Bulgarijos ir kitų šalių visuomenę ir jos gyvenimą autorė.