Niekalienė

2021, Lenkija, Komedija / 94 min.

 

Režisierė: Kinga Dębska
Scenarijaus autorė: Kinga Dębska
Operatorius: Andrzej Wojciechowski
Vaidina: Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska, Barbara Papis, Alicja Warchocka

Kinga Dębska – lenkų kino režisierė ir scenarijaus autorė. Baigė kultūros studijas Varšuvos universiteto Orientalistikos fakultete (1996), „Camerimage“ kino mokyklą Torunėje (2001) ir režisūrą Prahos FAMU (2007). Lenkijos kino kūrėjų asociacijos narė. Jos dokumentinis filmas „Tu się żyje“ (liet. Čia gyvenama) apie pirmąjį ir vienintelį hospisą Vilniuje, kuriam vadovauja sesuo Michaela Rak, 2018 m. pelnė garbingą apdovanojimą Varšuvos dokumentinių filmų festivalyje „Kino z duszą“.

2023.10.28, kino centre „Skalvija“, po „Niekalienės“ seanso (pradžia 18 val.) vyks susitikimas su rež. Kinga Dębska.

Apie filmą:

Marta yra romantikė ir mokyklos likimo auka. Ji gyvena viename kambaryje su seserimi Kasia ir močiute, kuri vietoj pasakų anūkėms pasakoja istorijas apie sukilimą. Už sienos esančiame kambaryje jos tėvai Tadekas ir Elżbieta gyvena savo santuokinį gyvenimą. Jis – sistemos nuolat žeminamas intelektualas, kuris po darbo varo degtinę ir tyliai pavydi turtais aptekusiam svainiui. Ji – „Solidarumo“ įmonės pirmininkė, trokštanti laisvės ir svajojanti pagaliau ištrūkti iš Lenkijos. Tačiau tikrosios emocijos visai šeimai prasideda tuomet, kai prie jų namų slenksčio pasirodo oranžinis jų svajonių „Maliuchas“. Ela ir Tadekas atranda pašaukimą prekybai ir kelionėms į užsienį, o paauglė Marta pirmą kartą gyvenime įsimyli.

Apdovanojimai:

  • Lenkijos kino akademijos apdovanojimas „Erelis“ – Apdovanojimas kategorijoje: Geriausias antraplanis moters vaidmuo – Ewa Wiśniewska (2022)
  • Tarptautinis nepriklausomo kino festivalis „Off Camera“ Krokuvoje – Geriausio aktoriaus apdovanojimas Lenkijos vaidybinių filmų konkurse – Adam Woronowicz (2022)
  • Tiburon International Film Festival – „Golden Reel Award“ geriausiai aktorei – Kinga Preis (2022)