Tėtė

2022, Lenkija, Ukraina, Drama / 110 min.

„Tata“
Režisierė: Anna Maliszewska
Scenarijaus autoriai: Anna Maliszewska, Przemysław Chruścielewski
Operatorius: Kajetan Plis
Vaidina: Eryk Lubos, Polina Gromova, Klaudia Kurak

Anna Maliszewska – žurnalistikos studijų Varšuvos universitete absolventė. Daugelį metų susijusi su muzikine televizija, buvo viena iš MTV atsiradimo Lenkijoje iniciatorių. Ji yra daugelio šio klipų ir reklamų autorė ir režisierė, viena pagrindinių Lenkijos muzikinių vaizdo klipų kūrėjų. Jos darbai kasmet apdovanojami videoklipų festivaliuose. 2005 m. ji sukūrė trumpametražį filmą „New game: Wojna“, kuris buvo pristatytas Varšuvos kino festivalyje ir „Darklight“ festivalyje Dubline. Taip pat ji yra keleto dokumentinių filmų režisierė ir scenarijaus autorė.

Apie filmą:

Michałas yra sunkvežimio vairuotojas ir vienišas dukters Miśkos tėvas. Ilgos valandos prie vairo, vienatvė ir nuolatinis gyvenimas kelyje yra jo kasdienybė. Svarbiausia – laiku nugabenti prekes. Kai jis būna kelyje, jo dukrą prižiūri kaimynė ukrainietė. Jos anūkė Lena ir Miśka yra neišskiriamos. Kai ukrainietė auklė staiga miršta, Michałas pasiima mergaites su savimi į kelionę. Stovėjimo aikštelės prie kelio, gyvenimas kelyje, pasienis ir galiausiai susitikimas su Lenkos šeima Ukrainoje – tai svarbi seserystės pamoka mergaitėms, augančioms prieš akis besikeičiančiame Europos periferijos pasaulyje. Ukraina, Lenkai simbolizuojanti namus ir nuostabią vaikystę, pasirodys esanti vieta, kurioje patiriami gyvenimo sunkumai ir veikėjų išgyvenimai. O Michałui priverstinė kelionė – tai laikas, kai jis subręsta būti tėvu. Galbūt jis pagaliau nustos bėgti nuo savo demonų ir atras, kas iš tiesų jo gyvenime svarbiausia.

Apdovanojimai:

  • Varšuvos kino festivalis – Ekumeninės žiuri prizas (2022)
  • Tarptautinis nepriklausomo kino festivalis „Off Camera“ Krokuvoje – „dFlights“ apdovanojimas Lenkijos vaidybinių filmų konkurse (2023)
  • Tarptautinis nepriklausomo kino festivalis „Off Camera“ Krokuvoje – Geriausio aktoriaus apdovanojimas Lenkijos vaidybinių filmų konkurse – Eryk Lubos (2023)
  • Košalino kino debiutų festivalis „Kinas ir jaunimas“ – Apdovanojimas už scenarijų – Anna Maliszewska, Przemysław Chruścielewski