Siubukas

2022, Lenkija, Drama / 112 min.

 

„Śubuk“
Režisierius: Jacek Lusiński
Scenarijaus autoriai: Jacek Lusiński, Szymon Augustyniak
Operatorius: Bartosz Nalazek
Vaidina: Małgorzata Gorol, Andrzej Seweryn, Marta Malikowska, Filip Pławiak

 

Jacek Lusiński – lenkų kino režisierius ir scenarijaus autorius. 1997 m. baigė Lenkijos valstybinę kino, televizijos ir teatro mokyklą Lodzėje. Knygos „Carte Blanche“ autorius. Taip pat rašo dainų tekstus. Parašė dainų, pvz., atlikėjams Margaret, De Mono ir filmams „Carte blanche“ bei „Całe szczęście“.

Apie filmą:

„Siubukas“ yra naujausias „Carte Blanche“, „Ostatnia Rodzina“ (liet. Paskutinė šeima) ir „Oskarui“ nominuoto filmo „Boże Ciało“ (liet. Kristaus kūnas) prodiuserių darbas. Tai tikrų įvykių įkvėpta istorija apie jauną autizmu sergančio berniuko motiną, kurios ilgametis užsispyrimas ir kova su biurokratija bei žmonių beširdiškumu lėmė reikšmingus pokyčius Lenkijos švietimo sistemoje. „Śubuk“ – tai pačias sielos gelmes paliečianti, emocijų, optimizmo ir švelnaus humoro kupina istorija apie moters stiprybę, gyvenimo džiaugsmą, kitokį pasaulio suvokimą ir kiekviename iš mūsų slypintį potencialą. Pagrindinį vaidmenį pirmą kartą savo karjeroje atlieka Małgorzata Gorol, pastarųjų metų aktorinis atradimas, žinoma, be kita ko, iš Małgorzatos Szumowskos filmo „Twarz“ ir Macieko Bochniako „Magnezja“. Kartu vaidina Andrzej Seweryn, pelnęs tarptautinį apdovanojimą už vaidmenį filme „Ostatnia Rodzina“, Aleksandra Konieczna, daugkartinė Lenkijos kino akademijos apdovanojimo „Erelis“ laureatė („Ostatnia Rodzina“, „Boże Ciało“), garsiojo HBO serialo „Ślepnąc od świateł“ atradimas Marta Malikowska, serialo „Chyłka“ žvaigždė Filip Pławiak, taip pat pirmą kartą ekrane pasirodantys Wojtek Krupiński ir Wojciech Dolatowski.

Apdovanojimai:

  • Gdynės lenkų vaidybinių filmų festivalis – Apdovanojimas už scenarijų – Jacek Lusiński, Szymon Augustyniak (2022)
  • Lenkijos kino akademijos apdovanojimas „Erelis“ – Apdovanojimas kategorijoje: Geriausias antraplanis vyro vaidmuo – Andrzej Seweryn (2023)
  • Bergamo Film Meeting – II prizas (2023)
  • Scenarijaus autorių gildijos apdovanojimas – Apdovanojimas už geriausią vaidybinio filmo scenarijų – Jacek Lusiński, Szymon Augustyniak (2023)